آیکیدو هنری برای نبرد با دشمنان و شکست دادن آنها نیست. این راهی است که باعث می شود همه انسان ها به زندگی مشترک خود بپردازند ، گویی همه یک خانواده هستند.

دوجوی مستقل

ایران آیکیدوآرای دوجو

زیر نظر سنسه رضا صمدی شاگرد آرای شیهان

شیهان موریهو اوئشیبا
بنیانگذار آیکیدو

موریهه اوئشیبا بنیان‌گذار آیکیدو در 14 دسامبر 1883 در روستایی که اکنون تانابه نام دارد، از خانواده‌ای نسبتا غنی به دنیا آمد. پدر او که یوروکو نام داشت کشاورزی محترم بود که در سیاست هم دست داشت و مادرش نیز از خانواده‌ی بااصالتی می‌آمد. موریهه در کودکی بدنی نحیف داشت و بیشتر وقتش را به کتاب‌خوانی در داخل خانه مشغول بود.


شیهان توشی‌یوکی‌آرای
مدیر فدراسیون آیکیدو استان گونما ژاپن

توشیوکی آرای که به نام آرای شیهان شناخته می‌شوند، در یازدهم ماه می 1936 در توکیوی ژاپن به دنیا آمدند. ایشان در سال 1957 در 21 سالگی با بنیان‌گذار آیکیدو موریهه اوئشیبا آشنا شده و تمرین آیکیدو را شروع کردند. آرای شیهان در دانشگاه ملی ژاپن دانشکده‌ی موسیقی و هنرهای زیبا تحصیل کردند و در سال 1962 فارغ تحصیل شدند.


سنسه رضا صمدی
رئیس سبک ایران آیکیدو آرای دوجو

سنسه رضا صمدی ازسال 1993 آي‌كي‌دو را زیر نظر مستقیم آرای شیهان رئیس فدراسیون آی کی‌دو استان گونمای کشور ژاپن که از معدود شاگردان اصلی در قید حیات بنیانگذار آی‌کی‌دو استاد بزرگ موریهه اوئشیبا و از اعضای اصلی هومبو دوجو است، آغاز كرد. سنسه صمدي با پشتکار و سابقه 27 سال تمرین آی‌کی‌دو و شرکت در کلاس استادان مختلف بزرگ این رشته در هومبو دوجو و دیگر باشگاه‌های ژاپن دان 6 آي‌كي‌دو را دارد.


سنسی نادر استادرحیمی
نایب رئیس سبک ایران آیکیدو آرای دوجو

سنسی نادر استادرحیمی در سال 1380 آیکیدو را زیر نظر استاد محمد عربسرخی آغاز نمود و خیلی زود با طی کردن مدارج این ورزش در 22 سالگی بعنوان جوان ترین مربی این ورزش به تدریس آن مشغول شد . او در کنار برادر خود با تلاش و پشتکار باشگاه های زیادی در سطح استان تهران راه اندازی نموده و جزو اساتید شناخته شده این هنر رزمی نام گرفتند . سنسی استادرحیمی در سال 1394 به گروه سنسی رضا صمدی پیوست و در ژانویه سال 2020 به دریافت دان 5 از مرکز جهانی آیکیدو در ژاپن گردید ، در حال حاضر سنسی استادرحیمی نایب رئیس سبک ایران آیکیدو آرای دوجو می باشند و با توجه به اقامت استاد صمدی در ژاپن مسئولیت رهبری گروه با ایشان می باشد.


راز آیکیدو این است که خود را به جهان تبدیل کنید و با حرکات طبیعی آن همراه شوید. کسی که به این راز دست پیدا کرده است ، جهان را در خود دارد و می تواند بگوید "من عالم هستم".

چرا ایران آیکیدو آرای دوجو


  • مجوز کشوری از فدراسیون ورزشهای رزمی جمهوری اسلامی ایران

  • تحت نظارت شیهان توشی‌یوکی آرای

  • برگزاری آزمون‌های جهانی

  • برگزاری همایش‌ها و استاژ‌های دوره‌ای منظم

  • اعزام اعضاء به سمینار ها و استاژهای برون مرزی

  • دعوت از اساتید بنام آیکیدو جهان

  • اعطای دان جهانی

تصاویر منتخب